Gayrimenkul Sektöründe Başarı Teknikleri

Emlak sektörünün durgun olduğu zamanlarda bile bazı gayrimenkul danışmanları ve firmalar, başarılı sonuçlar elde ediyorlar. Peki, durgun dönemlerde bile başarılı olan bu firmaların sırrı ne?

Gayrimenkul satış ve başarı teknikleriyle, emlak sektöründe ki hızınızı arttırın, başarılarınızla rakiplerinizi geride bırakın. Bazı gayrimenkul danışmanları işlerinde profesyonelliğe doğru hızla ilerliyorlar. Üstelik Emlak sektörünün durgun olduğu zamanlarda bile başarılı sonuçlar elde ediyorlar. Peki, durgun dönemlerde bile başarılı olan bu firmaların sırrı ne? Gayrimenkul sektöründe başarıya dair tüm sorularınızın cevabını makalemizde bulabileceğinizi düşünüyorum.

Gayrimenkul sektöründe İşbirliği ve teknoloji ile uyumlu halde çalıştığınız sürece değişen Piyasa koşullarına adapte olma beceriniz hız kazanacaktır. Hedeflerinize ve amaçlarınıza olan bağlılığınız, yürüttüğünüz sağlıklı reklam kampanyaları, sektöre dair eğitimler, müşteri memnuniyeti vb. konularda ki tutumunuzla başarı kaçınılmaz bir hal alacaktır. Başarı için, bugün yaptığınız planlarla, profesyonel adımlarla gelecekte firmanız hedeflediğiniz yerde olacaktır.

Gayrimenkul Sektöründe Başarı Teknikleri Nelerdir?

  • Etkili iletişim, emlak sektörünün olmazsa olmazlarındandır. İlk olarak müşterinizin ne istediğini anlayın, detaylı sorular sorun. Tam olarak nasıl bir gayrimenkule ihtiyacı var? Özellikleri, lokasyonu vb. bilgiler ile arayış yapmanız size zaman kazandırmanın yanında müşterinizin ihtiyacına uygun özelliklerde gayrimenkul bulmanızı sağlar. Bu durum da satış işleminiz de hızlanır.
  • Portföyünüzde ki gayrimenkulleri bir ilan sitesinde ve kendi firmanızın web sitesinde yayınlayın. Bu, işinizde profesyonel olduğunuzu gösterir. Yayınladığınız gayrimenkulün özellikleri eksiksiz olsun. Fotoğrafları özenli çekilsin, kaliteli görsel kullanmanız bazen alıcının bir fotoğraf karesiyle bile kararını olumlu etkiler. Siz daireyi göstermeye götürdüğünüzde alma kararını çoktan vermiş olur.
  • Teknolojinin her geçen gün ivme kazandığı, insanlar hayatının her noktasında internet üzerinden işlemleri gerçekleştirdiği bir zamandayız. Bu yüzden profesyonel bir web siteniz, kurumsal kimlik çalışması, sosyal medya hesaplarınızın aktif kullanımı, internet reklamları yapmanız firmanız adına yapılmış en iyi yatırımlardan olur. İnternetin getirdiği tüm nimetlerden sonuna kadar faydalanmak sizi rakiplerinizin önüne geçireceği gibi müşterilerinizin size her yerden ulaşmasını da sağlayacaktır. Bu durum sizi rakiplerinizden birkaç adım öne çıkaracaktır.
  • Ofis içerisinde ki zaman kaybettiren işlere harcadığınız zamanı azaltın. Ajandaplus, emlak asistanı, emlak destek, emlak takip programıyla; Portföy taleplerini eşleştirme, müşteri ekleme, önemli tarihler için ajanda hatırlatmasını kullanma, sözleşmelerinizi düzenleme ve danışmanlara görev atama gibi özellikleriyle ofis işlerinize harcadığınız zamanı minimuma indirebilirsiniz. Kalan zamanınızı sektörel eğitimlere, bölge araştırmalarına ve müşteri ilişkilerinizi geliştirmeye ayırın. Böylece memnun müşteri biriktirmiş olursunuz ve bölgenize, işinize ait her şeyi yakından takip edecek zaman yaratmış olursunuz.
  • Portföyünüze aldığınız gayrimenkullerin fiyatlarını belirlemek en önemli unsurlardan birisidir. Piyasa şartları, gayrimenkulün özelliklerine kadar her şey fiyatı değiştirebilir. Gayrimenkul, emlak danışmanı uygun bir fiyat belirleyerek alıcı ve satıcı arasında ilişkiyi sağlıklı bir şekilde yürütürse uygun zaman içinde ve değerinde satışla sonuçlanır. Aksi halde uçuk fiyatlarla belirlenmesi satış işlemini zorlaştırır ve geciktirir. Aylardır X emlakçısında veya gayrimenkul danışmanında olan dairem hala satılmadı diye anılmak istemezsiniz herhalde. Hiç bir müşteri değerini yüksek söyledim demez, firmanızı veya sizi başarısız görür. Bu durum fısıltı halinde yayılır ve prestij kaybına neden olur.
  • İşlerinizde sözleşme, yer gösterme belgesi vs. gerekli tüm evrakları kullanın. Bunların firmanızı temsil ettiğini unutmayın, hala alelade bir sözleşmeyle müşterisinin karşısına çıkan danışmanlar var. Mutlaka firmanızı temsil eden özel bir sözleşme olsun. Bu şekilde profesyonel bir çıktı almak için Ajanda Plus, emlak asistan programınızdan alarak kullanabilirsiniz. Ajandaplus, emlak destek programının, dokümanlar bölümünden sözleşmenizi hazırlayabilir, firmanızın tüm bilgileriyle özelleştirebilirsiniz. İşinize gösterdiğiniz bu özen, müşterinizin gözünde artı puan almanızı sağlar.

Son olarak her adımda profesyonel olarak ilerlediniz. Profesyonel bir web sitesi, ilan sitelerinde reklam, sosyal medya çalışması, ajandaplus emlak destek programı ve kurumsal kimlik çalışması yaptınız. Sözleşmeleriniz, yer gösterme belgeniz, gayrimenkullere ekspertiz hizmeti sundunuz ve müşterilerinizi aradığı gayrimenkulün bölgesi hakkında bilgilendirdiniz. Satış işlemi gerçekleşti. Alıcı ve satıcı memnun. Bu saatten sonra aldığınız ücret hizmet bedeli olacaktır, komisyon ücreti değil. Çünkü Geleneksel emlakçılıkta veya danışmanlıklarda olduğu gibi gayrimenkulün üzerine bir tane satılık/kiralık brandası asıp gitmediniz. İşinizi titizlikle, başarılı bir şekilde yerine getirdiniz. Mükemmel bir hizmet sundunuz ve karşılığını bugün de, gelecekte de alacaksınız.

30 Gün Ücretsiz Dene

Memnun kalırsanız bizi arayabilir veya bilgilerinizi bırakarak proje danışmanlarımızdan arama talebinde bulunabilirsiniz. Deneme süresi bitiminde girdiğiniz bilgiler silinmeyecek, yine kolay bir şekilde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.