Gayrimenkul Sektöründe Ekip Ruhuyla Başarı

Bir Japon atasözü der ki "Hiç birimiz hepimiz kadar akıllı ve zeki değiliz"

Birey olarak her birimiz farklı meziyetlere sahibiz. Her birimizin güçlü yönleri olduğu kadar zaafları da var. Bir Japon atasözü der ki "Hiç birimiz hepimiz kadar akıllı ve zeki değiliz". Özellikle yoğun rekabet ortamında bireysel olarak ayakta duramayan veya sektöre yeni girmiş olan danışmanlar için, ekip çalışmaları beraberinde başarıyı getirir.

Her sektörde olduğu gibi emlak, gayrimenkul sektöründe de müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak ve en iyi hizmeti vermek, ekip çalışmasının önceliklerinden biri olmalıdır. Başarı için ilk şart ise, işini severek yapmak ve farklılıklarıyla birbirlerini güçlendiren bir ekibe sahip olmak olmalıdır. Ekip ruhu ile takım çalışması yapan gayrimenkul danışmanlarının, motivasyonu artar, bu durum da satışları ve müşteri ilişkilerini olumlu yönde etkiler. Bunun dışında Gayrimenkul sektöründe ekip ruhuyla başarılı sonuçlar almak için;

  1. İşinde uzman bir takım liderinin olması
  2. Ekibin ortak bir hedefi olması
  3. Ekip olarak kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapılması
  4. Ekibin uzmanlaşması için iş dağılımı yapılması
  5. Belirli aralıklarda plan ve stratejilerin gözden geçirilmesi
  6. Gerçekleşebilecek hedefler üzerine odaklanılması
  7. Ekip olarak sürekli eğitime ve gelişime açık olunması
  8. Etkili iletişim gücüne sahip olunması
  9. Teknolojinin sağladığı kolalıklardan yararlanılması
  10. Ekibin uyumlu çalışma becerileri geliştirmesi için uygun ortamın sağlanması gereklidir.

Ekip başarısının temelinde; güven duymak, iş birliği sağlamak, açık ve dürüst olmak yatmaktadır. Birlik ve beraberliğin ekip içinde sağlanması başarının altın anahtarıdır. Bu sayede ortak amaca doğru hareket edilir. Başarılı işlere imza atılır.

Ajanda Plus, Gayrimenkul yatırım danışmanları ve emlakçılar için özel olarak hazırlanmış emlak asistanı programıdır. Ajandaplus, Emlak destek programı ile danışmanlarınıza görev atayabilir, iş takibinizi yapabilirsiniz. Emlak, gayrimenkul danışmanlarının iş yükünü hafifleten, ekip çalışmasına uygun olarak hazırlanmıştır. AjandaPlus, başarılı emlakçıların, başarılarını taçlandıran emlak asistanı programıdır.

30 Gün Ücretsiz Dene

Memnun kalırsanız bizi arayabilir veya bilgilerinizi bırakarak proje danışmanlarımızdan arama talebinde bulunabilirsiniz. Deneme süresi bitiminde girdiğiniz bilgiler silinmeyecek, yine kolay bir şekilde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.